FUNDACJA ARIADNA I MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA „BEZ NIENAWIŚCI”

Młodzi Przeciw Mowie Nienawiści w Internecie to młodzieżowa kampania Rady Europy zaplanowana na lata 2012 – 2014. Jej celem jest walka z rasizmem i dyskryminacją w formie mowy nienawiści obecnej w sieci, poprzez rozwijanie u młodych ludzi i organizacji młodzieżowych kompetencji niezbędnych do rozpoznawania mowy nienawiści i reagowania na łamanie praw człowieka.
Fundacja Ariadna wspiera działania polskiej kampanii Bez Nienawiści i przystąpiła do grona koalicjantów.
13 czerwca br. odbyło się spotkanie KOALICJI PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie, gdzie omówiliśmy dotychczasowe działania Kampanii Rady Europy „Bez nienawiści” w Polsce oraz bieżące i planowane działania Koalicjantów Kampanii.